Dažnai užduodami klausimai (DUK )

DUK

Kam naudingas PIAAC tyrimas?

LR Vyriausybė yra įsipareigojusi tobulinti Lietuvos suaugusių gyventojų įgūdžius. Šio tyrimo metu renkami duomenys apie suaugusiųjų išsilavinimą, darbo patirtį ir kasdieninę veiklą (skaitymą, informacijos paiešką, kompiuterių ir technologijų naudojimą). Tyrimo duomenys padeda suprasti, kokių gebėjimų suaugusiesiems trūksta, norint tapti šiuolaikinėje visuomenėje reikalingais kvalifikuotais specialistais. Remiantis tyrimo rezultatais rengiamos ir tobulinamos suaugusiųjų mokymo programos.

Kaip aš buvau atrinktas?

Tūkstančiai žmonių Lietuvoje pakviesti dalyvauti šiame tyrime. Apklausti kiekvieną Lietuvos suaugusį žmogų būtų labai brangu ir sudėtinga, todėl naudodami mokslinius statistinius metodus atsitiktine tvarka iš Lietuvos gyventojų adresų registro atrinkome namų ūkius ir asmenis, galinčius atstovauti kitus žmones. Jūsų dalyvavimas PIAAC tyrime yra savanoriškas, tačiau be galo svarbus, siekiant gauti kuo tikslesnius duomenis apie Lietuvos suaugusiųjų gebėjimus.

Ką aš turiu daryti?

Jei gavote kvietimą dalyvauti tyrime, susisiekite su tyrimo vykdytojais ir nurodykite kontaktinį telefoną, kuriuo būtų galima susisiekti su Jūsų namų ūkiu ir suderinti apklausos laiką ir vietą.
Užsiregistruokite Jums patogiu būdu:
– paskambinti nemokamu numeriu 8 800 88812;
– registruotis čia: registracija arba
– parašyti el.paštu piaac@kpmpc.lt.
Net jei ir negavote dėl įvairių priežaščių paštu laiško-kvietimo, pas Jus gali apsilankyti tyrimo vykdytojas ir pakviesti dalyvauti tyrime.
Apklausos vykdytojas apsilankys Jūsų namuose (arba susitiksite sutartoje viešoje vietoje) ir atliks apklausą. Apklausos metu Jums bus užduodami klausimai apie jūsų išsilavinimą, darbo patirtį, technologijų naudojimą ir pan. Taip pat Jums reikės atlikti savarankiškai planšetiniu kompiuteriu testą iš keleto užduočių, primenančių kasdieninio gyvenimo veiklas, pvz. perskaityti vaistų etiketę, skrydžių tvarkaraštį, naudotis žemėlapiu ar nustatyti maisto produkto galiojimo pabaigos datą. Visa tai iš viso užtruks apie dvi valandas (testą galite atlikti nebūtinai iš karto po apklausos – galite susiarti su apklausų atlikėju dėl kito Jums patogaus laiko ir vietos).

Kaip tyrimo metu bus užtikrinama apsauga nuo COVID-19 viruso?

Tyrimo vykdymo metu užtikrinama maksimali apsauga nuo COVID-19 viruso. Apklausos vykdytojai laikosi visų rekomenduojamų apsaugos priemonių (dėvės veido kaukes, skydelius ir pirštines), yra pilnai paskiepyti ir yra reguliariai testuojami. Visa tyrimo metu naudojama įranga ir priemonės prieš kiekvieną vizitą dezinfekuojami. Jums taip pat bus įteikta vienkartinė veido kaukė ir pirštinės.

Kodėl aš turėčiau tai daryti?

Jūsų dalyvavimas yra be galo svarbus, nes Jūs atstovaujate tūkstančiams kitų suaugusiųjų visoje šalyje. Prašome, kad Jūs padėtumėte mums daugiau sužinoti apie Jūsų atstovaujamus asmenis, kad galėtume gauti kuo tikslesnius duomenis apie Lietuvos suaugusiųjų gebėjimus. Šie duomenys bus lyginami su kitų šalių duomenimis, siekiant įvertinti ekonominę ir socialinę pažangą visame pasaulyje. Jūsų dalyvavimas PIAAC tyrime – tai tarnystė Lietuvos valstybei ir jos žmonėms, nes remiantis šia informacija politikai priims sprendimus, kurie paveiks mus visus. Po apklausos Jums bus įteikta dovana už dalyvavimą.

Ar dalyvavimas tyrime yra privalomas?

Dalyvavimas yra savanoriškas, tačiau jei Jūs nedalyvausite, remiantis statistiniais atrankos metodais negalėsime Jūsų pakeisti jokiu kitu asmeniu.

Ko bus klausiama tyrimo metu?

Jūsų dalyvavimas yra savanoriškas, tačiau kadangi buvote atrinktas atstovauti daugeliui kitų žmonių, tokių kaip jūs, labai svarbu, kad pasistengtumėte atsakyti į kuo daugiau klausimų. Apklausos metu bet kada galite atsisakyti atsakyti į bet kurį klausimą.

Aš seniai baigiau mokyklą ir niekur nedirbu - ar tikrai galiu būti jums naudingas?

Galite! Labai svarbu, kad šiame tyrime būtų atstovaujami visi suaugę Lietuvos gyventojai. Tyrimo metu renkami duomenys apie visų 16-65 metų amžiaus grupių žmones:

  • tiek dirbančius, tiek bedarbius ar pensininkus;
  • vis dar besimokančius ir tuos, kurie seniai baigė mokyklą;
  • su aukštuoju išsilavinimu ir tuos, kurie nebaigė mokyklos.
Ar mano atsakymų niekas nesužinos?

Įstatymu draudžiama kam nors atskleisti Jūsų atsakymus, išskyrus asmenis, tiesiogiai susijusius su šiuo tyrimu. Visi PIAAC tyrimo darbuotojai yra pasirašę konfidencialumo sutartį, kuria įsipareigoja visą respondentų pateiktą informaciją laikyti konfidencialia. Visi tyrimo duomenys bus pateikti apibendrintai, todėl nei vienas asmuo ar namų ūkis negalės būti identifikuotas. Pasibaigus tyrimui, visa informacija, susiejanti duomenis su dalyviais, bus pašalinta.

Ar saugu dalyvauti tyrime?

Tyrimą atliekanti įmonė CIVITTA – patikima įmonė, daug metų vykdanti įvairius tyrimus, branginanti savo reputaciją ir atsakingai vykdanti darbuotojų atranką. Visi apklausų vykdytojai – patyrę ir patikimi Meetings bridge darbuotojai, pasirašę Konfidencialumo sutartis, įpareigojančias saugoti užsakovų ir dalyvių paslaptis.

Kaip atpažinti tyrimo vykdytoją?

Su jumis susisieks PIAAC tyrimo vykdytojas, kuris turės Apklausos vykdytojo pažymėjimą su nuotrauka, išduotą tyrimo duomenis renkančios įmonės Eurotela. Pažymėjimo pavyzdys

Kiek laiko trunka tyrimas?

Įprastai tyrimas (abi dalys) trunka apie 2 valandas: klausimyno trukmė – apie 45 min, o testo – 1-2 valandos (testo atlikimo laikas nėra ribojamas).

Kur kreiptis, jei neradau atsakymo į savo klausimą?

Jei susipažinę su šioje svetainėje pateikta informacija, vis dar turite klausimų apie tyrimą, galite paskambinti nemokamu PIAAC tyrimo telefono numeriu 8 800 88812 arba susisiekti su mumis el. laišku: piaac@kpmpc.lt.